Chcesz wychować córki tak, by osiągnęły sukces? Naukowcy mówią – bądź zrzędzącą matką

wychować, matka, córki

Córki nie cierpią jak matka im marudzi. Jednak, mimo że twoja córka może cię chwilowo odrzucać za to, że ją do czegoś zmuszasz, wygląda na to, że w dalszej perspektywie przyniesie to wam obu ogromne korzyści.

Badanie przeprowadzone przez naukowców z Uniwersytetu w Essex pokazuje, że córki, które mają bardzo wymagające matki, mają też większą szansę na osiągnięcie sukcesu w życiu.

Córki wymagających rodziców rzadziej zachodzą w ciążę w młodym wieku i lepiej radzą sobie w szkole

Ericka Rascon-Ramirez, kierująca badaniem, analizowała życie ponad 15 tysięcy dziewcząt przez 6 lat. Pierwszy wywiad przeprowadziła, gdy dziewczyny miały po 13-14 lat. Wyniki wskazywały na to, że wysokie wymagania rodziców wpływają na zmniejszenie się problemu zachodzenia w ciążę przez nastolatki.

„Warto podkreślić, że miara oczekiwań rodziców wobec dziecka w tym badaniu wpływa na aspiracje, poglądy i ambicje młodych dziewcząt, takie jak chęć kontynuowania nauki i podjęcia studiów. Głownie chodzi o wymagania matki wobec córki.”

Jakkolwiek nastolatkowie nie cierpią zrzędzących rodziców, ich wpływ jest niewątpliwy

Badanie wykazało również, że zrzędzący rodzice pomagają nastolatkom osiągać wyższy poziom edukacji, szczególnie tym, które nie miały wcześniej chęci do nauki. Jak wyjaśniają naukowcy, dziewczyny te często nie mają motywatora w nauczycielach czy przyjaciołach. Dlatego właśnie wpływ przyciskającego je rodzica jest bardziej wyraźny.

Dodatkowo, nawet jeśli nastolatki udają niezależne, ignorując oczekiwania rodziców, ich zrzędzenie nadal ma pozytywny wpływ na rozwój dziewczyn.

„To, czego oczekiwali od nas rodzice podczas wyboru szkoły miało największy wpływ na nasze decyzje dotyczące posiadania dzieci i na to, by uniknąć ciąży w wieku nastoletnim”

„W wielu przypadkach osiągamy sukces, robiąc to, w co sami wierzymy, nawet wbrew naszym rodzicom. Ale nieważne jak bardzo się staramy ominąć ich dobre rady i tak kończy się tym, że mieli na nas wpływ choćby w subtelny sposób – na decyzje, które uważaliśmy za zupełnie osobiste”- mówi Rascon-Ramirez

Badanie pokazało, że kiedy matka wymaga dużo od córki to córka dzięki temu łatwiej ominie w życiu momenty, w których odpuszczamy sobie sukces. Takie na przykład jak rzucenie studiów czy problem ze znalezieniem pracy.

Sedno sprawy to kontrast dla tego, w co większość z nas wierzy – przypominanie w kółko o pracy domowej nie sprawia jedynie, że dziecko pragnie, by rodzic się w końcu zamknął. To właściwie czyni dzieci bardziej zaradnymi i daje im większe szanse na sukces w życiu!

Te wszystkie trzaśnięcia drzwiami, przewracania oczami i histerie są tego warte! 😉

Podziel się swoim komentarzem, jest niezwykle cenny, choć nie wszyscy doceniają jego wartość.

Udostępnij Warsztat na FB; z insta, twitterem i pinterest mamy wciąż fazę docierania się, a youtube to zupełnie inna historia. -> na FB spoko.

W DZIALE Coś dla ducha ZNAJDZIESZ SPORO INNYCH CIEKAWYCH TEKSTÓW.

źródło: 

SeizePositivity.Com

Want to Raise Successful Daughters? Science Says Nag the Heck out of Them


loading...
Udostępnij

Wyraź swoje zdanie