Dlaczego samotnik to najbardziej lojalny kompan, jakiego poznasz?

Samotnik to osoba, która wybiera pozostanie możliwie poza całą gonitwą współczesnego świata. W tym samym czasie większość ludzi stara się nadążyć za wciąż zmieniającymi się trendami i grupami ciekawszych lub mniej ciekawych znajomych. Mimo to uczucie braku lub tęsknota za pośpiechem nie dotyka naszych bohaterów.

Wręcz przeciwnie, w tej pogoni tęskniliby za rzeczami, które dla większości zdają się być trywialne.

Samotnik nie jest samotnym człowiekiem. W istocie są to dwa całkowicie różne pojęcia. Samotnik i osoba samotna to niemal przeciwstawne określenia. Ten pierwszy robi to z wyboru, niespecjalnie czuje się samotny i zwykle taki też nie jest.

Dlaczego samotnik to najbardziej lojalny kompan, jakiego poznasz?

Jeżeli przyjaźnisz się z takim człowiekiem, zaznałeś prawdziwego przywileju. Oczywiście nie dlatego, że samotnicy myślą o sobie w kategoriach lepszości. Wręcz przeciwnie, stąpają twardo po ziemi, nie marnując zbyt dużo czasu na niepotrzebne interakcje.

Samotnik zastanowi się dwa razy, zanim wybierze ludzi do swojego otoczenia. Ma wrodzony dar analizowania oraz zawiera przyjaźnie na głębokiej i zdrowej podstawie. Zwykle nie lubi plotkować ani zagłębiać się w inne płytkie tematy. Dlatego osoby silnie skoncentrowane na powierzchowności nie będą jego preferowanym towarzystwem. Mimo to, dzięki głębokiemu i intelektualnemu podejściu do życia, samotnik lepiej rozumie ludzi oraz sposób, w jaki żyją.

Chwytając się podziału na introwertyków i ekstrawertyków, samotników również możemy podzielić na te dwie grupy. Oba typy różnią się zachowaniem oraz doborem towarzystwa. Jednakże wszystko sprowadza się do podobnych preferencji dotyczących ludzi.

Samotnik – ekstrawertyk

Samotnik-ekstrawertyk z łatwością komunikuje się niemal z każdym, z kim chce. Zawarcie zdrowej interakcji z drugim człowiekiem nie sprawia mu trudności. Nie czuje się również zakłopotany będąc w tłocznych miejscach.

Mimo to, taki człowiek wciąż wybiera swoją drogę i swoje ścieżki, ponieważ nie chce spotykać się z każdym. Wychodzi z założenia, że lepiej żyć samemu, niż otaczać się sztucznymi, nieszczerymi znajomymi, stając się przy okazji, zgodnie z powiedzeniem, podobnym do nich.

Możesz z nim swobodnie porozmawiać, ale nie zdziw się, gdy pozostanie on w pozycji pewnego zdrowego dystansu.

Jeżeli udało się Tobie z nim zaprzyjaźnić, zapewne przeszedłeś wiele prób, o których nie musisz nawet wiedzieć. Jednakże skoro dotarłeś tak daleko, możesz liczyć na miejsce w sercu i przyjaźń na całe życie.

Samotnik – introwertyk

Samotnik-introwertyk to zupełnie inna historia. Bardzo szybko może czuć się przytłoczony przebywając w większej grupie ludzi. Preferuje raczej ciche i relaksujące miejsca. Główną ideą jest spędzanie dobrego jakościowo czasu w niewielkiej grupie znajomych, przy których czuje się komfortowo.

Ciężej będzie ci go spotkać na koncertach czy dużych imprezach. Samotnik o cechach introwertyka będzie lubił odosobnione miejsca oraz ludzi, którzy nie są zbyt natarczywi lub aroganccy. Posiadanie takiego przyjaciela oznacza, że czuje się on dobrze i swobodnie w twoim towarzystwie. Zapewne macie także połączenia na poziomie intelektualnym, emocjonalnym oraz duchowym.


Samotnik obu typów zawsze doceni wartość intelektu oraz autentyczność emocji. Nie będzie miał wielu przyjaciół. Natomiast ci, którzy znajdą się w tym gronie, będą mogli liczyć na lojalnego i godnego zaufania kompana, który będzie w stanie zaufać również tobie.

W kontakcie z samotnikami najlepiej jest być po prostu na maksa szczerym i życzliwym, nawet kiedy zrobiłeś coś, z czego nie jesteś dumny. Samotnik nie lubi osób nieprawdziwych i aroganckich. Gdy pokusisz się o takie zachowania, możesz zwyczajnie stracić naprawdę dobrego znajomego.

Może ty jesteś samotnikiem lub samotniczką? A może znasz kogoś, kto nim/nią jest? 🙂

Przypis: Wszelkie tego typu rozważania są oczywiście uproszczeniem i zarysowaniem pewnego schematu. Nikt nie jest jednoznaczny i zaszufladkowany tylko do jednego sztywnego worka. Dlatego proszę potraktować ten wpis ze zdrowym dystansem i uśmiechem na twarzy. 🙂

Choć najczęściej używałem formy męskiej, nie ma to znaczenia, gdyż sprawa dotyczy tak samo kobiet, jak i mężczyzn. 😉


Poczuj się swobodnie i zajrzyj do innych wpisów Dla ducha 🙂

źródło tekstu; zdjęcie: Chetan Menaria


loading...
Udostępnij

3 myśli na temat “Dlaczego samotnik to najbardziej lojalny kompan, jakiego poznasz?”

Wyraź swoje zdanie