Dlaczego osoba empatyczna może zachowywać się dziwnie wśród fałszywych osób ?

Osoba empatyczna to taka, która charakteryzuje się ogromną wrażliwością. Ma coś w rodzaju wrodzonego radaru, który odbiera uczucia innych. Taka osoba wchłania jak gąbka energię z otoczenia i wyczuwa innych, ich wibracje i samopoczucie. Nie jest to jej wybór – po prostu się z tym urodziła.

Jakkolwiek mogłoby się wydawać, że to cudowna przypadłość, może być równie wyczerpująca. Wyobraźmy sobie być ciągle na czyimś miejscu, ciągle odczuwać to, co odczuwają inni.

Nie każdy emanuje pozytywną energią przez cały czas, dlatego osoba empatyczna w swoim doświadczeniu zmaga się na co dzień z różnymi stanami. Sama często nie mają pojęcia co to jest i dlaczego niektóre osoby wywołują w niej wręcz odrzucenie, kiedy pojawiają się w jej otoczeniu.

Osoba empatyczna wyczuwając swoim radarem kogoś nieprawdziwego zaczyna czuć się niedobrze. Niektórzy na zewnątrz wydają się być pozytywni i autentyczni – a w środku chowają swoje prawdziwe negatywne usposobienie.

Mimo tego osoba empatyczna potrafi to wybadać praktycznie w sekundę! Będąc przy okazji najczęściej głębokimi indywidualistami, wrażliwi ludzie często nawiązują relacje z ludźmi podobnymi do siebie. Preferują szczerość i nie lubią ludzi, którzy noszą maski.

Chcemy przedstawić możliwe powody, dla których osoba empatyczna może wydawać się dziwna wśród fałszywych osób.

To nie jest tak, że wrażliwi ludzie są wyjątkowi czy bardziej inteligentni niż inni. Jednak ich nadzwyczajna zdolność czytania z języka ciała sprawia, że potrafią rozumieć ludzi i świat otaczający o wiele głębiej. To stawia ich na trochę wyższym poziomie.

Niestety przez to oni także czasem maskują prawdziwych siebie by poradzić sobie z otoczeniem. Niejako zmusza ich to do nieszczerości, gdyż poprzez prawdziwość i otwartość dosłownie mogą wystawiać się na zagrożenie.

Sytuacje, które sprawiają, że osoba empatyczna jest fizycznie i emocjonalnie wyczerpana:
 • ludzie, którzy desperacko szukając uwagi napierają na innych
 • ludzie, którzy działają dla poklasku
 • ludzie, którzy są gniewni, lecz udają miłych
 • ludzie, którzy udają silnych a w rzeczywistości są bezbronni
 • ci, którzy udają kogoś innego
 • indywidualiści niepotrzebnie i nadmiernie mili po to, by zdobyć sympatię innych

Mogłoby się wydawać, że wrażliwcy uchodzą za „lepszych od innych” lub też wywyższających się. Prawda jest taka, że oni po prostu nie tolerują braku autentyczności, a ich zachowanie nie jest wycelowane w nikogo innego.

Niektórzy uważają, że to głupie, że ludzie empatyczni odczuwają to, co inni. To nie jest jednak do końca tylko stawianie się na czyimś miejscu. Jest to wyższa potrzeba prawdziwości, dlatego tolerowanie fałszu mocno uderza w ich serce.

Z innej strony są to osoby, które poprzez zdolność współodczuwania jednocześnie wiedzą, że ci prawdziwie nieszczęśliwi mogą winić tylko siebie. Brak dojrzałości emocjonalnej i zdolności do autorefleksji to główne powody złego samopoczucia.

Ludzie, którzy nie znają samych siebie i nie działają w prawdzie ze sobą mają tendencję do ukrywania swoich prawdziwych emocji, co sprawia mi ciągły ból. Ten ból przerzucają potem na innych, nie mając nawet o tym pojęcia.

Jedynym i najlepszym wyjściem dla wszystkich wydaje się po prostu być prawdziwym sobą, żyć w zgodzie z własną duszą, jednocześnie uwalniając się od fałszu i nakładania masek.


loading...
Udostępnij

4 myśli na temat “Dlaczego osoba empatyczna może zachowywać się dziwnie wśród fałszywych osób ?”

 1. Jest to bardzo męczące i wyczerpujące. Jednak akceptacja siebie, i wiedza o tym pozwala się czasem uchronić przed wyssaniem. Dobrze jest mieć kogoś kochającego , kto będzie murem za którym można sie skryć czasem , który zatrzyma fałszywych ludzi przed empatyczna osobą. Nie, nie tylko fałszywych ale i wampirycznych

 2. Co za bzdury…osoba, którą nazywasz empatyczną jest po prostu słaba psychicznie i nie przystosowana do dorosłego życia. Tacy ludzie są po prostu niedorajdami życiowymi a przypisywanie temu jakiegoś nobilitijącego charakteru to farsa

  1. Nieempatyczne osoby są często dyssocjalne i zaburzone osobowościowo. Bo jak ktoś kto jest wyzuty z uczuć kto nie ma współczucia, wyrzutow sumienia , nie umie kochac jest normalny?? Gorgh ktoś cię bardzo w życiu skrzywdził skoro tak uważasz ze tacy ludzie są niedorajdami. Traktujesz pewnie ludzi przedmiotowo i oceniasz ludzi przez pryzmat kasy. Bo pewnie jest to dla ciebie wymiernik czlowieka sukcesu..ludzie ! śmiech!… mówisz jak zaprogramowany robot. Biedny jest pewnie twój świat. ..

  2. Jeśli nie masz empatii w sobie to jesteś zburzonym aspolecznym typem który ludzi traktuje przedmiotowo i ma probiłem z każdą relacją . Czyli toxyczny.

Wyraź swoje zdanie