Leczenie Naturalne: Niesamowity Przypadek Wyleczenia Cukrzycy i Nadciśnienia (+przepis na koktajl)

U pewnego młodego człowieka 4 lata temu zdiagnozowano nadciśnienie tętnicze i cukrzycę typ 2. Wysłuchał wszelkich zaleceń lekowych i postanowił, że najlepiej zrobi, jak podejmie leczenie naturalne, czyli weźmie się za siebie i postara jak najbardziej poprawić swój styl życia.

Zaczął od przejścia na surową dietę warzywno-owocową.

4 lata wcześniej, ze względu na cukrzycę przyjmował codziennie odpowiednie dawki insuliny. Zadbał też o swoją aktywność fizyczną, intensywnie uprawiał sport.

Niestety, po pewnym czasie zaczął czuć się gorzej. Pojawiły się kolejne choroby i kolejne lekarstwa. Jego ciśnienie się pogorszyło i wskaźniki lipidowe poszły w górę. Młodzieniec poczuł, że to już jest dla niego zbyt wiele. Na Nowy Rok zaplanował, by pokonać swoje problemy zdrowotne.

Wtedy zainspirował się surową dietą, witarianizmem. Zakupił blender i zdecydował, że w ten sposób odmieni swoje życie.

Leczenie naturalne – pierwsze kroki podjęte przez młodzieńca

W ciągu pierwszego tygodnia jego organizm przechodził porządny szok, lecz młody człowiek się nie zraził. Już po krótkim czasie zaczął czuć się o wiele lepiej, a poziom glikemii w jego krwi się normalizował.

To było niesamowite, ponieważ próbował wielu lekarstw, aby tego dokonać. W końcu mógł odstawić insulinę, oczywiście pod kontrolą lekarza, choć wciąż zachował ją na wszelki wypadek. Jednak cukier już nie osiągał tak wysokich wartości. W tym czasie również bardzo schudł., gdyż w ciągu 25 dni zrzucił 11 kilogramów.

Po 4 miesiącach był nowym człowiekiem. Ważył 20 kilogramów mniej, nie przyjmował insuliny, ciśnienie krwi utrzymywało się na poziomie 120/70, a profil lipidowy nie odbiegał od normy. Nie przyjmował już żadnych leków i czuł się niesamowicie zdrowo i pogodnie.

Leczenie naturalne – przepis bohatera wpisu

Oto przepis na jego ulubiony sok:

Składniki:
  • 5 bananów
  • 2 jabłka
  •  2 kiwi
  • garść jarmużu
Sposób przyrządzenia:

Wszystkie składniki wrzucić do miski i dodać pół litra wody.

Użycie:

Rano na pusty żołądek wypić pół litra pysznego soku i zjeść resztę składników przez cały dzień.

Dodatkowe wskazówki:

Jeżeli zdecydujesz się na przejście na taką zdrową dietę, powinieneś jeść świeże owoce, warzywa, sałatki oraz dbać o możliwe niedobory, np. witaminy B12.

Kiedy przyzwyczaisz się do jedzenia owoców i warzyw, nie będziesz odczuwał głodu, a mózg będzie wiedział, kiedy żołądek jest usatysfakcjonowany. Ponadto, taka dieta jest bardzo wartościowa i odżywcza. Zapewnia wszelkie składniki i minerały ważne dla krwi, mózgu i innych narządów.

Komentarz:

Takie scenariusze są możliwe i mówi o tym wiele źródeł. Dieta i aktywność mają zbawienny wpływ na Nasze zdrowie. Jeżeli ktoś z Państwa zachoruje, zwłaszcza w młodym wieku, na choroby tzw. cywilizacyjne – zmiany stylu życia są pierwszą formą leczenia. Jeżeli przyjmowanie leków jest konieczne – zwykle należy to zrobić, gdyż wysokie ciśnienie lub poziom cukru we krwi mogą być niebezpieczne, tym bardziej na dłuższą metę. Nie mniej jednak, w sytuacji, gdy przyjmujemy postawę na poprawę trybu Naszego życia – należy to przedyskutować z lekarzem. Wtedy odpowiednio dopasuje się całe postępowanie, łącznie z wizytami i badaniami kontrolnymi. Dobra współpraca jest ważna. A powrót do zdrowia jest możliwy w wielu przypadkach. Wytrwałości Moi Drodzy i pozytywnego kopa na zdrowie – życzę wszystkim 🙂


Dziękuję serdecznie za wizytę w Warsztacie dobrego słowa i przeczytanie tego szalenie interesującego wpisu. Jeżeli Ci się podobał – udostępnij go znajomym. Przy okazji polub Nasz fanpage na facebooku, a najlepiej zapisz stronę w zakładkach, aby być zawsze na bieżąco. 🙂

Inne wpisy na temat Naturalnych przepisów na zdrowie znajdą Państwo TUTAJ albo na liście podobnych postów poniżej. 🙂

źródło: warsztatdobregoslowa.pl


loading...
Udostępnij

Wyraź swoje zdanie