Antyrakowa herbata z mniszka lekarskiego otrzyma 217 tysięcy $ dotacji na badania!

Po tym jak biochemik Siyaram Pandey na Uniwersytecie w Windsor odkrył, że ekstrakt z korzenia mniszka lekarskiego może mieć silne działanie niszczące komórki rakowe białaczki, udało się w 2012 roku otrzymać 217 tysięcy dolarów dotacji na badania antyrakowych właściwości mniszka.

Jak się okazało w trakcie pracy biochemika i jego grupy studentów, już małe dawki ekstraktu stosowane regularnie zabijały prawie wszystkie komórki rakowe.

Przeciwnowotworowa herbata z ekstraktu z mniszka lekarskiego jest poddawana badaniom

Cała sprawa zaczęła się od tego, gdy pewien onkolog zapytał Siyarama, dlaczego jego pacjenci pijący herbatę z mniszka mieliby poczuć się lepiej. Poddał w wątpliwość efekty terapii i sceptycznie podchodził do całego tematu, nie mając żadnych dowodów, że to właśnie mniszek jest odpowiedzialny za poprawę, a nie leki.

Siyaram postanowił poszukać literatury na temat antyrakowego działania mniszka, ale, niestety, natrafił na tylko jeden artykuł na ten temat. Toteż postanowił wziąć sprawy w swoje ręce i wraz ze studentami uzbierał pęki mniszków, z których potem stworzyli herbatę.

Przetestowana formuła pokazała, że ekstrakt z mniszka ma działanie “samobójcze” dla komórek raka krwi. Sprawia, że komórki te same się zabijają wchodząc w proces apoptozy!

Jak jednak podkreśla Siyaram – najważniejszym było sprawdzić czy jednocześnie nie działa to destrukcyjnie na zdrowe komórki.

Antyrakowa herbata z mniszka lekarskiego – badania

Kilka lat później udało się podpisać kontrakt, dzięki któremu lekarz i jego studenci mogli zbadać działanie naparu w warunkach klinicznych, testując go na 30 chorych pacjentach w Ontario, którzy chorowali na białaczkę nie doświadczając żadnej poprawy w trakcie leczenia.

Naukowcy w laboratorium Calgary pracowali przez półtora roku, by osiągnąć 10 razy silniejszą formułę herbaty niż ogólnie dostępne zioła mniszka. Efektem tego był musztardowy proszek, który pacjenci zaparzali do picia. Wyprodukowano łącznie 6 tysięcy dawek herbaty w Regional Cancer Centre w Windsor.

Jednym z pacjentów, który przetestował na sobie cudowne zioło był 72-letni John DiCarlo. Leczenie szpitalne białaczki u Johna nie przynosiło efektów.

4 miesiące po rozpoczęciu terapii herbatą z mniszka, John był zupełnie zdrowy przez kolejne 3 lata!


Drodzy Państwo, o tej herbacie mówi się wiele, także w przypadku raka wątroby. Każda nowa terapia antynowotworowa, którą naukowcy poddają badaniom, jest istotna. Być może w przyszłości będziemy mieli z powszechnego zioła duży pożytek. Na ten moment oficjalnie nie jest to terapia medyczna, dlatego proszę potraktować te informacje jako ciekawostkę.

Dziękuję za przeczytanie. Inne wpisy o Ziołach znajdziesz TUTAJ.

źródło: healthnutnews.com


loading...
Udostępnij

Jedna myśl na temat “Antyrakowa herbata z mniszka lekarskiego otrzyma 217 tysięcy $ dotacji na badania!”

Wyraź swoje zdanie