Dr Campbell: Dieta zmienia wszystko. Raka i inne choroby można wyleczyć

‚Colin T. Campbell jest lekarzem, który miał ostatnio w życiu poważny dylemat: musiał wybrać pomiędzy własną karierą zawodową a przekazaniem do publicznej wiadomości naukowych odkryć, które mogą zmienić świat na lepsze pokazując jak istotna jest m.in. dieta.

Ten człowiek zmierzył się z agentami CIA pukającymi do jego drzwi, zadającymi pytania o jego odkrycia. Koledzy po fachu ostrzegali go przed kontynuowaniem kontrowersyjnych badań. Grożono mu utratą pracy, ale mimo tego Campbell postanowił wyznać prawdę.

Colin T. Campbell jest profesorem w Cornell University, który odkrył, że spożywanie takich produktów jak mięso, ryby i mleko jest głównym powodem wielu przewlekłych chorób, a także raka. Znalazł także ścisły związek pomiędzy rakiem piersi a kazeiną – białkiem zawartym w mleku. Mimo iż Campbell jest profesjonalnym lekarzem, nie podziela zdania innych znanych lekarzy i walczy o zdrowie wszystkich ludzi także tych, których nie stać na leczenie farmaceutyczne.

Ponadto uważa, że lekarze nie są specjalistami od spraw żywienia i nie powinni proponować diet swoim pacjentom, gdyż brakuje mi edukacji w tym kierunku.

Dr Campbell: Dieta zmienia wszystko. Raka i inne choroby cywilizacyjne wyleczyć.

Przeciwny działaniom medycyny akademickiej, Campbell, spędził 50 lat w laboratoriach i teraz chce podzielić się wynikami swojej żmudnej pracy. Chce przekazać światu, że małe zmiany w odżywianiu wystarczą, by zmniejszyć ryzyko postępujących zachorowań na wiele chorób, w tym raka. Ponadto twierdzi, że sama dieta może całkowicie wyleczyć osobę z nowotworem.

Wyniki badań Campbella wskazują, że spożywanie produktów odzwierzęcych aktywuje komórki rakowe. Ograniczenie spożywania mięsa może więc zmniejszyć ryzyko zachorowania na raka. Pozwólmy sobie to wyjaśnić: dieta bogata w białko powoduje rozprzestrzenianie się komórek rakowych i przemienia tlen w wolne rodniki, które są częstą przyczyną raka. Wynik tych badań jest taki, że to w roślinach znajduje się naturalne lekarstwo na raka.

Colin T. Campbell wychował się na farmie, w rodzinie konserwatywnej. Dorastał w przekonaniu, że mleko ma ogromne wartości odżywcze, jednak, gdy rozpoczął swoją karierę medyczną spotkało go wielkie zaskoczenie.

Otóż badając dietę białkową wśród dzieci na Filipinach natrafił na związek pomiędzy białkiem zwierzęcym a rakiem wątroby. Był jeszcze bardziej zdziwiony, gdy przeczytał o podobnych wynikach badań wśród Indian.

Wszystko w co wierzył do tego czasu zostało zaprzeczone, toteż w 2005 roku, wraz z synem, napisał książkę na temat diety i badań epidemiologicznych. Nie spodziewał się tak dużej odpowiedzi ze strony czytelników ani tego, że książka sprzeda się w ponad milionowym nakładzie i zostanie przetłumaczona na ponad 25 różnych języków. W 2013 roku wydał kolejny bestseller, w którym pisze o rakotwórczym działaniu kazeiny. Mimo że badania Campbella nie zostały zaakceptowane przez wszystkich, niektórzy przyznają, że dieta oparta na warzywach może leczyć choroby serca.

Dieta zmienia wszystko. Lekarz, który nie chce ukrywać prawdy. Raka i inne choroby cywilizacyjne można swobodnie wyleczyć.

Profesor Harvardu Edward Giovannucci zgadza się z teorią Campbella, a także dodaje, że największym problemem wśród zachodniego świata jest to, że ludzie jedzą zbyt dużo. Wierzy, że odpowiednia dieta jest podstawą zdrowia na całym świecie.

Niestety, mimo że fakty te zostały dawno upublicznione, ludzie wciąż wolą spożywać produkty odzwierzęce. Badania udowodniły, że mleko nie poprawia stanu kości, ale wręcz odwrotnie: zwiększa ryzyko osteoporozy w późniejszych latach. Jednakże, pomimo prób, nie udało się opublikować tych wniosków przez Cornell Chronicle z powodu zbyt dużej presji wielkiego przemysłu farmaceutycznego.’


Tak mniej więcej brzmiał ten artykuł w wersji źródłowej. Zainteresowało mnie to, że zdrowy styl życia, dobra dieta, spokój ducha, aktywność fizyczna i inne ustrzegą nas przed wszystkim. Chodzi o to i tylko o to! Potrzebujemy solidnie wzmocnić profilaktykę naturalną, czyli ukierunkowaną na styl życia, tak zwaną codzienność. Czy to jest wiedza tajemna? 🙂

Po inne ciekawe wpisy sięgnij TUTAJ.

źródło: organicandhealthy.org

źródło: warsztatdobregoslowa.pl


loading...
Udostępnij

Wyraź swoje zdanie