Burak – najzdrowsze warzywo na świecie, które wyleczy niemal wszystko!

botwina, botwinka, burak, medycyna naturalna, rak, warzywa, właściwości, zdrowe odżywianie, zdrowy styl życia, zdrowy tryb życia

Burak jest nieprawdopodobnie zdrowym warzywem. Ma wiele potencjalnie leczniczych właściwości i jest w stanie poradzić sobie z różnymi chorobami.

Antocyjaniny nadają im czerwony kolor i działają silnie antyrakowo.

Ponadto, burak zawiera betainę, która jest naturalnym związkiem przeciwzapalnym, wspiera zdrowie serca, zawiera ważne witaminy i minerały: B1, B2, C, miedź, magnez, potas, żelazo, fosfor lub jod. Poprawia krążenie krwi, reguluje parametry biochemiczne i chroni pracę wątroby.

Burak – najzdrowsze warzywo na świecie, które wyleczy niemal wszystko!

Co więcej – przeciwdziała anemii i oczyszcza organizm z toksyn. Idąc dalej, spowalnia starzenie i wpływa pozytywnie na naczynia krwionośne. Jest bardzo bogaty w antyoksydanty, celulozę i pektyny, specjalny typ błonnika poprawiający trawienie. Niesamowite działanie tego warzywa wieńczy ochrona przed stłuszczeniem wątroby.

Oprócz zalet dietetycznych, buraki pomagają też podczas treningu. Zwiększa Twoją witalność i wytrzymałość w trakcie treningu. Dzięki temu jest niesamowity dla sportowców.

Burak może być jedzony na surowo, ugotowany, pieczony lub pity jako sok. Nie powinno się zapominać o liściach – botwince na zupę – bardzo bogatej w potas.

Badania pokazują, że regularne spożywanie pokarmów bogatych w potas i eliminacja nadmiaru sodu zmniejsza ryzyko zawału serca i udaru o ponad 20%.loading...
Udostępnij

2 myśli na temat “Burak – najzdrowsze warzywo na świecie, które wyleczy niemal wszystko!”

Wyraź swoje zdanie