Aloes – właściwości, którą leczą ponad 50 chorób!

aloes, zdrowie, właściwości, aloe vera

Aloes i jego medyczne właściwości są znane i doceniane od wieków.

Egipcjanie nazywali go „rośliną nieśmiertelności” i wykorzystywali do leczenia różnych chorób i łagodzenia oparzeń skóry, drobnych ran i skaleczeń.

Aloes – właściwości, którą leczą ponad 50 chorób!

Aloes zawiera ponad 200 bioaktywnych związków, w tym witaminy, minerały, enzymy, aminokwasy i polisacharydy.

Potężne właściwości przeciwgrzybicze i przeciwdrobnoustrojowe żelu aloesowego wzmacniają system odpornościowy i detoksykują organizm, a duże ilości selenu, wapnia, potasu, miedzi, żelaza, manganu, chromu i cynku poprawiają metabolizm i wspomagają utratę wagi.

Żel aloesowy zawiera również enzymy, takie jak amylaza i lipaza, które zwalczają stany zapalne i rozkładają cukry i tłuszcze.

Ponadto aloes jest bogatym źródłem witaminy B12, niezbędnej do produkcji krwinek czerwonych, a także 20 z 22 aminokwasów potrzebnych do optymalnego funkcjonowania.

Jest to roślina, która oczyszcza organizm i leczy wrzody i niestrawność, a zawarte w niej kwasy salicylowe zwalczają baterie i łagodzą problemy skórne.

Naukowcy odkryli również, że żel aloesowy wspomaga leczenie ponad 50 pospolitych chorób. Dodatkowo eliminuje gromadzenie się płytki nazębnej i łagodzi owrzodzenia jamy ustnej. Jednak ze względu na gorzki smak, lepiej wymieszać go z sokiem owocowym.

Możesz wyhodować własną roślinę aloesu w domu i wyjąć żel ze świeżych liści lub kupić go w sklepach ze zdrową żywnością.loading...
Udostępnij

Wyraź swoje zdanie