10 znanych symboli duchowych – są wszędzie wokół Ciebie; czy znasz ich znaczenie?

symboli duchowych, kwiat życia, świadomość, symbolika, duchowość

10 znanych symboli duchowych – są wszędzie wokół Ciebie; czy znasz ich znaczenie?

Symbole życia poprzez różne historie i trwające wrażenia istniejące w ludzkich umysłach, zapisały się na stałe w naszym zrozumieniu.

Badając ich złożoność i głębsze znaczenie, okazuje się, że dla każdego z nas kryje się pod tymi symbolami coś innego.

Czujemy, że są żywe, połączone z nami i intrygujące.

Ale co naprawdę oznaczają ?

Oto 10 symboli duchowych i ich znaczenia

Kwiat lotosu

symboli duchowych, kwiat lotosuWażny symbol dla buddystów i innych wschodnich kultur. Kwiat lotosu jest znakiem oświecenia. Symbolem trzeciego oka, balansu, równowagi pomiędzy żeńską i męską energią.

Reprezentuje również podróż w ciemność, w nieznaną głębię i transformację.

Hamsa

duchowych symboli, hamsaZnana jako uniwersalny znak protekcji i ochrony. Ma odstraszać wszystkich, którzy chcą ci zaszkodzić. Znana także jako „oko zła”, dla noszącego ten symbol, oznacza, że nic złego mu się nie przytrafi. Hamsa to arabskie słowo oznaczające liczbę pięć jak pięć palców u ręki.

Yin Yang

duchowych symboli, yin yangReprezentuje harmonię dualizmu. Połączenie dwóch energii – żeńskiej i męskiej. Przypomina, że balans tych energii jest kluczem do radosnego i pełnego życia.

Kwiat życia

symboli duchowych, kwiat życia, świadomość, symbolika, duchowośćPojawia się w prawie każdej religii na świecie, kwiat życia to jeden z najbardziej znaczących symboli geometrycznych.

Reprezentuje fundamentalną formę życia, czasu, przestrzeni. Jest schematem tworzenia samego w sobie. Wewnątrz kwiatu dostrzegamy sekret zbioru figur tworzących owoc życia.

Zdjęcie pochodzi ze strony mandaladoroty.pl ; pozdrawiamy!

Drzewo życia

Drzewo życia, symboli duchowychPodobnie jak kwiat życia, pojawia się w wielu religiach i kulturach na świecie. Odnosi się do urodzenia, życia, śmierci, odrodzenia i koła życia. W chrześcijaństwie mówi się, że drzewo to rośnie w raju, gdzie Adam i Ewa zerwali owoc.

Wierzy się, że jest metaforą dla ludzkiego mózgu.

Anch – egipski krzyż

duchowych symboli, anch, egipski krzyżZnany egipski symbol życia. Mówi się, że nasi przodkowie używali go w trakcie zbliżeń, aby zregenerować energię seksualną w trakcie orgazmu. Generalnie oznacza życie wieczne i odrodzenie.

Pentagram

symboli duchowych, pentagramPierwszy symbol Wicci, uznawany za symbol mężczyzny.

Dla tych, którzy go noszą oznacza ochronę przed złem.
Górny punkt oznacza duszę, cztery pozostałe oznaczają cztery żywioły.

Orzeł

symboli duchowych, orzełZnany w wielu kulturach i religiach jako wieczny duch wspaniałego ducha.

Twórca wszystkiego.

Rządzi niebem a wzywany ma pomagać w osiąganiu drzewa życia.

Kaduceusz

symboli duchowych, kaduceuszNiesłusznie używany jako symbol zdrowia i poradni medycznych. Kaduceusz jest symbolem astrologicznym i reprezentuje planetę Merkury.

Oznacza też pierwotne siły życiowe- bliźniacze węże odzwierciedlają energię Kundalini, wzrastającą z podstawy kręgosłupa, jeden jako żeńska a drugi jako męska energia; skręcając się ze sobą pozwalają otrzymać siłę nowego życia.

Wąż

symboli duchowych, wążCzęsto uważany za straszny symbol lub za symbol fałszu. W niektórych kulturach pozytywny w innych negatywny. Dla chrześcijan oznacza diabła, podczas gdy we wschodnich kulturach reprezentuje pierwotną życiodajną energię, śmierć i odrodzenie.

Znacie jakieś inne symbole?


Polecamy inne artykuły z zakładki Coś dla ducha.

źródło: enlightened-consciousness.com


loading...
Udostępnij

Wyraź swoje zdanie